Ekologická alternativa pro kancelářská křesla – Ekokůže naším záchranářem!

V dnešní době, kdy se stále více hovoří o ochraně životního prostředí, se i v oblasti nábytku hledají ekologické alternativy. Jednou z možností jsou kancelářská křesla potažená Ekokůží.

Co je Ekokůže?

Ekokůže je materiál vyrobený z přírodních surovin, který připomíná koženku. Na rozdíl od pravé kůže se ale nezískává z masa zvířat a neobsahuje žádné škodlivé látky jako třeba chrom.

Ekokůže se vyrábí z polyuretanové pryskyřice, která se nanáší na bavlněný nebo polyesterový podklad. Poté se materiál lisuje a vysouší, čímž získává svou konečnou podobu.

Výhody Ekokůže

Ekokůže má mnoho výhod oproti pravé kůži:

  • Je levnější
  • Není nutné zabíjet zvířata
  • Není škodlivá pro životní prostředí
  • Je snadno udržovatelná
  • Je odolná vůči oděru a vlhkosti

Přestože se jedná o umělý materiál, vypadá velmi podobně jako pravá kůže a je téměř nerozeznatelná od ní. Proto se stává stále populárnější alternativou pro kancelářská křesla.

Ekologická alternativa

V době, kdy se více než kdy předtím hovoří o ochraně životního prostředí, stává se Ekokůže ideální alternativou pro kancelářská křesla.

Použitím Ekokůže na kancelářských křeslech se totiž snižuje potřeba používání pravé kůže, která se získává zabíjením zvířat a používáním škodlivých látek jako třeba chromu. Navíc se snižuje i množství odpadu, který by vznikal při výrobě křesel z pravé kůže.

Vyberte si kancelářské křeslo potažené Ekokůží a přispějte tak k ochraně životního prostředí!